Nawigacja
GŁÓWNE
  Strona Główna
  Galeria
  Kontakt
  Szukaj

AKTUALNOŚCI
  News
  Rozkazy
  Informator
  Numeryczny wykaz jednostek hufca - dotyczy 1%
  Niezbędnik Drużynowego

HISTORIA
  Patron Hufca
  ZHP w Stargardzie

Śpiewnik oraz streszczenia
  Streszczenia Literatury

WŁADZE
  Komenda Hufca
  Komisja Rewizyjna Hufca

INNE JEDNOSTKI
  Dom Harcerza
  Komisja Satysfakcjonowania Hufca
  Komisja Stopni Instruktorskich
  Harcerski Klub Ratowniczy

ŚRODOWISKA
  Zuchowe
  Harcerskie
  Starszoharcerskie
  Wielopoziomowe
  Wędrownicze
  Kręgi
  Kręgi Seniorów

Konto Hufca ZHP Stargard

NOWE KONTO!!!;)
42 2030 0045 1110 0000 0386 4120
Nasze Linki

Topolowa Polana- baza hufca

19 gromada zuchowa EMEMENSY

Chorągiew Zachodnio - Pomorska

Forum ZHP

Harcerski Klub Ratowniczy

Związek Harcerstwa Polskiego Strona Główna

Najczęściej pobierane
Pliki z tego działu
były pobierane
6 razy!

Rozkaz Specjalny 6

SPRAWOZDANIA OPP ZHP

BIP ZHP
rozkaz komendanta hufca L. 6/2014 z dnia 24.10.2014 r.
Związek Harcerstwa Polskiego
Komendant Hufca Stargard Szczec.
Im. hm. Juliusza Dąbrowskiego
Rozkaz L6/2014

3. Drużyny
3.2. Zmiany organizacyjne
3.2.1. Podaję do wiadomości wykaz jednostek Hufca ZHP Stargard na rok 2014/2015:
 I SZCZEP ZIEMI ŁOBESKIEJ „CZARNA JEDYNKA” ŁOBEZ:
- 1 DRUŻYNA STARSZOHARCERSKA „ŁOBESKIE WŁÓCZYKIJE” ŁOBEZ
- 99 DRUŻYNA HARCERSKA "TRAMPY"
- 3 GROMADA ZUCHOWA "LEŚNE ZUCHY" ŁOBEZ
 20 DRUŻYNA HARCERSKA „BUKI” STARGARD
 33 DRUŻYNA STARSZOHARCERSKA „ZWIAD” STARGARD
 15 GROMADA ZUCHOWA „HEFALUMPY” STARGARD
 94 DRUŻYNA HARCERSKA „TOBOGAN” STARGARD
 12 WĘDROWNICZA DRUŻYNA ROZPOZNANIA "ANAKONDA" STARGARD
 HARCERSKI KLUB RATOWNICZY „STARGARD”
 4 DRUŻYNA STARSZOHARECRSKA DZIAŁAJĄCA PRZY ZS NR 1 STARGARD
 13 WDH "BŁYSKAWICA”
 KRĄG SENIORÓW „WAGANCI” STARGARD
 KRĄG SENIORÓW W CHOSZCZNIE "WODAWA"
 1 CHOSZCZEŃSKA GROMADA ZUCHOWA „WIEWIÓRKI” CHOSZCZNO
 1 CHOSZCZEŃSKA DRUŻYNA HARCERSKA „CZARNA 7 ” CHOSZCZNO
 7 DRUŻYNA HARCERSKA NIEPRZETARTEGO SZLAKU "SOBIERADZIKI" SULISZEWO
 1 GROMADA ZUCHOWA "NIEUSTRASZONE BRACTWO" CHOCIWEL
 6 DH ”TABULA RASA” PĘZINO
 PDH DZIAŁAJACA PRZY SP W RECZU

3.2.2. Z dniem dzisiejszym rozwiązuję 19 Gromadę Zuchową EMENEMSY działającą przy Szkole Podstawowej nr 5 w Stargardzie Szczecińskim.
3.2.3. Otwieram okres próbny drużynie harcerskiej działającej przy Szkole Podstawowej w Reczu.
3. 3. Zwolnienia i mianowania drużynowych
3.3.1. Z dniem dzisiejszym zwalniam z funkcji drużynowej 19 Gromady Zuchowej, działającej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Stargardzie dh pwd. Monikę Malczak.
3.3.2. Z dniem dzisiejszym mianuję dh Elenę Kwiecień na funkcję drużynowej próbnej drużyny harcerskiej działającej przy Szkole Podstawowej w Reczu.
CZUWAJ !Komendant Hufca ZHP
hm. Krystyna Kurczewska
UWAGA ZMIANA DNI DYŻUROW KOMENDANTA HUFCA!!!
Informuję, że biuro hufca będzie czynne w czasie dyżurów komendanta hufca Hufca, które będą odbywały się:

- we wtorki od 13,15 - 15,oo

- w czwartki od 13,15 - 15,oo.

Kontakt: tel. 609 919 606 ; email: hufiecstargard@tlen.pl

składki członkowskie i instruktorskie za 2014 r.
Przypominam wszystkim drużynowym o konieczności wpłaty składek członkowskich za I-III kwartały 2014 r.
oraz zaległości za 2013 r.
Składki powinny być wpłacane do 20 września 2014 !!!
Informuję, że składki mogą być wpłacane na konto hufca:

konto: Bank BGŻ: 42 2030 0045 1110 0000 0386 4120

Komendant Hufca ZHP
hm. Krystyna Kurczewska
Obozy 2013
Obozy to niepodważalny symbol harcerstwa – odbywają się raz w roku, trwają około dwóch tygodni i wypełnia je zabawa, nauka i zacieśnianie więzi z przyjaciółmi.Także i w tym roku nasi harcerze ruszyli na podbój nowych okolic – w pierwszym przypadku padło na obóz hufca Szczecin Pogodno, który odbył się w Jeleśni (Beskidy) w dniach 12.07 – 28.07.2013 r. Pojechali na niego członkowie 33 DSH ,,Zwiad”, 20 DH ,,Buki”, 12 WDR ,,Anakonda” ze Stargardu oraz 1 DS ,,Łobeskie Włóczykije”, 99 DH ,,Trampy” i 3 GZ ,,Leśne Zuchy” z Łobza.Drugim rejonem odwiedzonym przez członków hufca Stargard było Międzywodzie – nasza baza położona niemal na samej plaży. Obozowała na niej 13 WDH ,,Błyskawica” i 19 GZ ,,Ememensy” ze Stargadu.Harcerze i harcerki sprawdzali się podczas wędrówek, wspinaczek, poznawali smak nocnego ogniska i chłód warty. Dla części z nich był to pierwszy obóz, który na zawsze pozostawi po sobie niezatarte wrażenie – z pewnością jak najbardziej pozytywne, które zachęci do jeszcze intensywniejszego wgłębienia się w harcerski żywioł. Zachęcamy do przejrzenia małej galerii zdjęć, prezentującej dzielnych odkrywców.
Start Harcerski 2012 w Łobzie
W dniach 5.10 - 7.10 w Łobzie odbył się Start Harcerski hufca Stargard. Drużyny uczestniczyły we wspólnych grach i zabawach, w Turnieju Wiedzy Harcerskiej oraz przebyły różne poziomy trasy w zależności od pionu. Mimo niesprzyjającej pogody i innych przeszkód, wszyscy dobrze się bawili i radośnie rozpoczęli kolejny rok harcerskiej działalności.
Obóz Olchowiec 2012
Harcerze ze stargardzkiego hufca odwiedzili Bieszczady, goszcząc na obozie zaprzyjaźnionego hufca Szczecin Pogodno. Stanica, na której się zatrzymali mieści się w Olchowcu i jest własnością hufca Tarnobrzeg. Obóz trwał od 3.08 do 19.08.
W góry pojechali członkowie trzech stargardzkich drużyn: 12. Wędrowniczej Drużyny Rozpoznania "Anakonda", 20. Drużyny Harcerskiej "Buki" oraz 33. Drużyny Starszoharcerskiej "Zwiad", a także 1. Szczep Ziemi Łobeskiej "Czarna Jedynka". W czasie pobytu harcerze zdobyli Tarnicę, Małą i Wielką Rawkę oraz Połoninę Caryńską, odwiedzili także słynną zaporę wodną w Solinie. Poza wędrówkami obóz oferował także zajęcia na bazie: gry terenowe, mini-park linowy, ogniska, śpiewanki i pląsy.
Dziś rodzice odebrali swoje pociechy ze stacji kolejowej. Wszyscy umorusani błotem, ale zadowoleni czekają na kolejne wakacje, a co za tym idzie - kolejny obóz.
Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć, które zamieszczone są w galerii po lewej stronie.
Hufiec ZHP w Stargardzie Szczecińskim

Teren działania Hufca obejmuje powiaty: Stargard, Pyrzyce, Łobez i Choszczno. Głównym zadaniem Hufca jest stwarzanie dogodnych warunków do działania tych jednostek, pomoc w szkoleniu małej kadry i szkolenie kadry. Większość drużyn i gromad hufca, działa przy szkołach. Mają do dyspozycji osobne pomieszczenia udostępniane przez szkoły i placówki, przy których działają. Zdecydowana większość harcerzy skupia się w mieście Stargardzie i Łobzie. Jednak coraz więcej drużyn i gromad podejmuje działalność na wsi.
Patronem Hufca jest harcmistrz Juliusz Dąbrowski. Dzięki uprzejmości władz miasta Hufiec otrzymał siedzibę, która znajduje się w podziemiach Ratusza Miejskiego oraz pomieszczenia biurowe w sąsiednim budynku Muzeum w Stargardzie. Jest to również siedziba Domu Harcerza, który został powołany w 1999 r., jako placówka wychowawczo- oświatowa działająca przy hufcu. W podziemiach ratusza odbywają się tu zbiórki harcerskie, spotkania instruktorskie, konferencje, warsztaty, spotkania hufcowych komisji oraz grup zadaniowych oraz inne imprezy hufcowe. Oprócz tego Hufiec dzierżawi: pomieszczenia magazynowe, w którym przechowywany jest sprzęt obozowy; letnią bazę obozowa w Świętouściu, oddaloną od Międzyzdrojów o 18 km i od Międzywodzia o 3 km. Teren bazy położony jest nie dalekiej odległosci od morza, nad Jeziorem Koprowo. Baza otoczona jest ze wszystkich stron lasem mieszanym,na bazie rosną piękne topole- nazwa bazy pochodiz własnie od tych drzew "TOPOLOWA POLANA", powierzchnia bazy wynosi powyżej 2 ha. Na terenie bazy znajduje się: pełne zaplecze kuchenne, wraz z kompletnym wyposażeniem, stołówka obozowa mogąca pomieścić jednorazowo 120 uczestników, stołówka murowana- nazywana "cyrkiem", rozkładane świetlice, zaplecze medyczne z izolatkami, przyczepy campingowe, kontenery mieszkalne, zaplecze sanitarne z natryskami i ciepłą wodą, toalety.
Hufiec Stargard organizuje wiele cyklicznych imprez takich jak: turniej piłki koszowej, marszobieg harcerski „Łazik”, turniej drużyn o „Srebrną lilijkę”, „Harcerski Start”, czy „Betlejemskie Światełko pokoju” wraz z żywą szopką (festyn bożonarodzeniowy dla mieszkańców miasta). Imprezy te cieszą się dużym zainteresowaniem naszych drużyn. Biorą udział także w innych imprezach proponowanych przez Główną Kwaterę i Komendę Chorągwi Zachodniopomorskiej w Szczecinie oraz korzystają z propozycji innych zaprzyjaźnionych hufców. Należą do nich takie propozycje jak: Zlot Chorągwi, a także imprezach ogólnopolskich nie związanych bezpośrednio z ZHP jak chociażby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.


opracował: na podstawie M&M opracował: admin
1% dla Hufca

WPŁAĆ 1% PODATKU NA ZHP !
Baza Świętouść

Stanica Harcerska Świętouść
Dyżury

Dyżury członków Komendy Hufca
odbywają się w dniach:
WTOREK 13.15 - 15.Oo - Komendant Hufca
CZWARTEK 13.15- 15.OO- Komendant Hufca
email: komendantstargard@tlen.pl
email: hufiecstargard@tlen.pl