Nawigacja
GŁÓWNE
  Strona Główna
  Galeria
  Kontakt
  Szukaj

AKTUALNOŚCI
  News
  Rozkazy
  Informator
  Numeryczny wykaz jednostek hufca - dotyczy 1%
  Niezbędnik Drużynowego

HISTORIA
  Patron Hufca
  ZHP w Stargardzie

Śpiewnik oraz streszczenia
  Streszczenia Literatury

WŁADZE
  Komenda Hufca
  Komisja Rewizyjna Hufca

INNE JEDNOSTKI
  Dom Harcerza
  Komisja Satysfakcjonowania Hufca
  Komisja Stopni Instruktorskich
  Harcerski Klub Ratowniczy

ŚRODOWISKA
  Zuchowe
  Harcerskie
  Starszoharcerskie
  Wielopoziomowe
  Wędrownicze
  Kręgi
  Kręgi Seniorów

Konto Hufca ZHP Stargard

35 1240 3901 1111 0000 4216 5507
Nasze Linki

Topolowa Polana- baza hufca

19 gromada zuchowa EMEMENSY

Chorągiew Zachodnio - Pomorska

Forum ZHP

Harcerski Klub Ratowniczy

Związek Harcerstwa Polskiego Strona Główna

Najczęściej pobierane
Pliki z tego działu
były pobierane
6 razy!

Rozkaz Specjalny 6

SPRAWOZDANIA OPP ZHP

BIP ZHP
Pole Namiotowe nad morzem ZAPRASZA;)))

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wypoczynku na Topolową Polanę- pole namiotowe położone w lesie. Oferujemy super miejsce, świetne domowe jedzenie oraz niezapomnianą atmosferę i przygodę. Wytwarzany mikroklimat ma kojące działanie na drogi oddechowe, krążenie, układ nerwowy. Kąpiel jest możliwa na plaży, znajdującej się 10 min. od bazy. Świętouść to maleńka miejscowość wypoczynkowa i kąpielisko nad Bałtykiem, w województwie zachodniopomorskim. Jej największą atrakcją jest położenie na malowniczej wyspie Wolin, między wodami Morza Bałtyckiego, Jeziora Koprowo i Zalewu Kamieńskiego. Świętouść leży na skraju Wolińskiego Parku Narodowego. Słynie on z nadmorskich klifów ( np. wzgórze Gosań z urwiskiem 95 m n.p.m.), lasów bukowych, jeziorek polodowcowych (np. urokliwe Jezioro Czajcze) i wzgórz morenowych (Góry Mokrzyckie). Na terenie parku znajduje się Jeziorko Turkusowe w Wapnicy (w dawnym wyrobisku pokredowym) i rezerwat pokazowy żubrów w Międzyzdrojach.Cennik obowiązujący w sezonie letnim 2014 na bazie obozowej w Świętouściu :


1. Domek/przyczepa KH/ lub kontener 23 zł + 7 % VAT = 25 zł / za dobę od osoby

2. Namiot własny 11 zł + 7% VAT = 12 zł/ za dobę od osoby

3. Namiot hufca 16 zł + 7% VAT = 17,50 zł/ za dobę od osoby

4. Przyczepa campingowa własna: opłata postojowa 13,95 zł + 7% VAT =15 zł/ za dobę + 11 zł + 7% VAT = 12 zł/ osoby za dobę

5. opłata za przyłączenie do prądu – 6 zł/ doba

6. całodniowe wyżywienie 28 zł + 7% VAT = 30 zł/ za dobę od osoby

7. obiad + podwieczorek 13,95 zł + 7 % VAT = 15 zł/ za dobę od osoby

8. kolacja lub śniadanie 7,90 zł + 7% VAT = 8,5 zł/ za dobę od osobyZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!!!

ZAPRASZAMY NA OBÓZ NAD MORZEM:))
Zapraszamy wszystkich chętnych, także osoby niezrzeszone w ZHP, do wypoczynku na bazie harcerskiej w Świętouściu k. Międzywodzia.
Termin 14 - 20.07.2014 r.

Wyjazd w dniu 14 lipca w godzinach rannych ze Stargardu Szczecińskiego, powrót do Stargardu Szczecińskiego w dniu 20 lipca ok. godziny 13,oo.Koszt obozu
360 zł - dla harcerzy godzinach rannych 14 lipca ze Stargardu Szczecińskiego (autokarem)
Powrót rano 20 lipca wpisanych do elektronicznej Ewidencji ZHP oraz posiadających uiszczoną podstawową składkę członkowską (48 zł),

400 zł - dla uczestników niezrzeszonych w ZHP.

Cena obejmuje:

- koszty transportu w obie strony,

- zakwaterowanie,

- cztery posiłki dziennie na terenie bazy (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja)

- opiekę wykwalifikowanej harcerskiej kadry wychowawczej posiadającej doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, opiekę medyczną (pielęgniarka 24 h/dobe), ratownik WOPR.

- ubezpieczenie,

- uczestnictwo we wszystkich przedsięwzięciach programowych obozu,

- nagrody dla zwycięzców rywalizacji obozowej.

W celu rezerwacji miejsca na obozie prosimy o wpłatę zadatku w kwocie 100 zł do dnia 30.06.2014 r.

Możliwe jest rozłożenie całości kwoty na dogodne dla Państwa raty, przy czym ostatnia z ich powinna wpłynąć na konto do dnia 11.07.2014 r. Do 30.06.2014 r. prosimy także o przesłanie lub pozostawienie w biurze hufca wypełnionej karty uczestnika.----karta uczestnika w pdf.-----
Konto: Bank Pekao S.A. 35124039011111000042165507

Ważne! W tytule przelewu prosimy wpisać: imię i nazwisko uczestnika - obóz Świętouść.


Zakwaterowanie
Zakwaterowanie uczestników w prawdziwych namiotach wojskowych typy NSsmiley))ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Misterium 2014
Po kilku latach przerwy, Hufiec wraca do wieloletniej tradycji uczestniczenia w miejskim Misterium Męki Pańskiej. 18-nastego kwietnia, czyli w Wielki Piątek w plenerze stargardzkim odbędzie się pełne realizmu widowisko, w którym wezmą udział członkowie naszych drużyn. Na dzisiejszym spotkaniu z reżyserką, panią Mają Cierocką, zostały ustalone terminy prób i ogólny zarys przedsięwzięcia. Zapowiada się świetna zabawa, ale przede wszystkim nauka w towarzystwie doświadczonych aktorów, techników, dźwiękowców, scenarzystów...
Będziemy jeszcze przypominać o sobie, ale już teraz zachęcamy do zaklepania sobie wielkopiątkowego wieczoru .
Utrudnienia w pracy biura!!!
Informujemy, że od dnia 24 marca 2014 r.
biuro będzie czynne tylko w dniu dyżurów, czyli:
- poniedziałek od 13,oo - 14,30 - Komendant Hufca
- wtorek od 15,oo- 17,oo – członek Komendy Hufca
- środa od 14,oo – 14,45 - Komendant Hufca
- piątek od 13,oo - 14,oo - Komendant Hufca

Za utrudnienia przepraszamy.
Kontakt tel. 609 919 606, email: hufiecstargard@tlen.pl
SKŁADKI CZŁONKOWSKIE ZA II kwartał 2014 r.
Przypominam wszystkim drużynowym o konieczności wpłaty składek członkowskich za II kwartał 2014 r.
oraz zaległości za 2013 r.
Składki powinny być wpłacane do 20 czerwca 2014 !!!
Informuję, że składki mogą być wpłacane na konto hufca:

konto: Bank Pekao S.A. 35124039011111000042165507

Komendant Hufca ZHP
hm. Krystyna Kurczewska
Obozy 2013
Obozy to niepodważalny symbol harcerstwa – odbywają się raz w roku, trwają około dwóch tygodni i wypełnia je zabawa, nauka i zacieśnianie więzi z przyjaciółmi.Także i w tym roku nasi harcerze ruszyli na podbój nowych okolic – w pierwszym przypadku padło na obóz hufca Szczecin Pogodno, który odbył się w Jeleśni (Beskidy) w dniach 12.07 – 28.07.2013 r. Pojechali na niego członkowie 33 DSH ,,Zwiad”, 20 DH ,,Buki”, 12 WDR ,,Anakonda” ze Stargardu oraz 1 DS ,,Łobeskie Włóczykije”, 99 DH ,,Trampy” i 3 GZ ,,Leśne Zuchy” z Łobza.Drugim rejonem odwiedzonym przez członków hufca Stargard było Międzywodzie – nasza baza położona niemal na samej plaży. Obozowała na niej 13 WDH ,,Błyskawica” i 19 GZ ,,Ememensy” ze Stargadu.Harcerze i harcerki sprawdzali się podczas wędrówek, wspinaczek, poznawali smak nocnego ogniska i chłód warty. Dla części z nich był to pierwszy obóz, który na zawsze pozostawi po sobie niezatarte wrażenie – z pewnością jak najbardziej pozytywne, które zachęci do jeszcze intensywniejszego wgłębienia się w harcerski żywioł. Zachęcamy do przejrzenia małej galerii zdjęć, prezentującej dzielnych odkrywców.
Start Harcerski 2012 w Łobzie
W dniach 5.10 - 7.10 w Łobzie odbył się Start Harcerski hufca Stargard. Drużyny uczestniczyły we wspólnych grach i zabawach, w Turnieju Wiedzy Harcerskiej oraz przebyły różne poziomy trasy w zależności od pionu. Mimo niesprzyjającej pogody i innych przeszkód, wszyscy dobrze się bawili i radośnie rozpoczęli kolejny rok harcerskiej działalności.
Obóz Olchowiec 2012
Harcerze ze stargardzkiego hufca odwiedzili Bieszczady, goszcząc na obozie zaprzyjaźnionego hufca Szczecin Pogodno. Stanica, na której się zatrzymali mieści się w Olchowcu i jest własnością hufca Tarnobrzeg. Obóz trwał od 3.08 do 19.08.
W góry pojechali członkowie trzech stargardzkich drużyn: 12. Wędrowniczej Drużyny Rozpoznania "Anakonda", 20. Drużyny Harcerskiej "Buki" oraz 33. Drużyny Starszoharcerskiej "Zwiad", a także 1. Szczep Ziemi Łobeskiej "Czarna Jedynka". W czasie pobytu harcerze zdobyli Tarnicę, Małą i Wielką Rawkę oraz Połoninę Caryńską, odwiedzili także słynną zaporę wodną w Solinie. Poza wędrówkami obóz oferował także zajęcia na bazie: gry terenowe, mini-park linowy, ogniska, śpiewanki i pląsy.
Dziś rodzice odebrali swoje pociechy ze stacji kolejowej. Wszyscy umorusani błotem, ale zadowoleni czekają na kolejne wakacje, a co za tym idzie - kolejny obóz.
Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć, które zamieszczone są w galerii po lewej stronie.
Hufiec ZHP w Stargardzie Szczecińskim

Teren działania Hufca obejmuje powiaty: Stargard, Pyrzyce, Łobez i Choszczno. Głównym zadaniem Hufca jest stwarzanie dogodnych warunków do działania tych jednostek, pomoc w szkoleniu małej kadry i szkolenie kadry. Większość drużyn i gromad hufca, działa przy szkołach. Mają do dyspozycji osobne pomieszczenia udostępniane przez szkoły i placówki, przy których działają. Zdecydowana większość harcerzy skupia się w mieście Stargardzie i Łobzie. Jednak coraz więcej drużyn i gromad podejmuje działalność na wsi.
Patronem Hufca jest harcmistrz Juliusz Dąbrowski. Dzięki uprzejmości władz miasta Hufiec otrzymał siedzibę, która znajduje się w podziemiach Ratusza Miejskiego oraz pomieszczenia biurowe w sąsiednim budynku Muzeum w Stargardzie. Jest to również siedziba Domu Harcerza, który został powołany w 1999 r., jako placówka wychowawczo- oświatowa działająca przy hufcu. W podziemiach ratusza odbywają się tu zbiórki harcerskie, spotkania instruktorskie, konferencje, warsztaty, spotkania hufcowych komisji oraz grup zadaniowych oraz inne imprezy hufcowe. Oprócz tego Hufiec dzierżawi: pomieszczenia magazynowe, w którym przechowywany jest sprzęt obozowy; letnią bazę obozowa w Świętouściu, oddaloną od Międzyzdrojów o 18 km i od Międzywodzia o 3 km. Teren bazy położony jest nie dalekiej odległosci od morza, nad Jeziorem Koprowo. Baza otoczona jest ze wszystkich stron lasem mieszanym,na bazie rosną piękne topole- nazwa bazy pochodiz własnie od tych drzew "TOPOLOWA POLANA", powierzchnia bazy wynosi powyżej 2 ha. Na terenie bazy znajduje się: pełne zaplecze kuchenne, wraz z kompletnym wyposażeniem, stołówka obozowa mogąca pomieścić jednorazowo 120 uczestników, stołówka murowana- nazywana "cyrkiem", rozkładane świetlice, zaplecze medyczne z izolatkami, przyczepy campingowe, kontenery mieszkalne, zaplecze sanitarne z natryskami i ciepłą wodą, toalety.
Hufiec Stargard organizuje wiele cyklicznych imprez takich jak: turniej piłki koszowej, marszobieg harcerski „Łazik”, turniej drużyn o „Srebrną lilijkę”, „Harcerski Start”, czy „Betlejemskie Światełko pokoju” wraz z żywą szopką (festyn bożonarodzeniowy dla mieszkańców miasta). Imprezy te cieszą się dużym zainteresowaniem naszych drużyn. Biorą udział także w innych imprezach proponowanych przez Główną Kwaterę i Komendę Chorągwi Zachodniopomorskiej w Szczecinie oraz korzystają z propozycji innych zaprzyjaźnionych hufców. Należą do nich takie propozycje jak: Zlot Chorągwi, a także imprezach ogólnopolskich nie związanych bezpośrednio z ZHP jak chociażby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.


opracował: na podstawie M&M opracował: admin
1% dla Hufca

WPŁAĆ 1% PODATKU NA ZHP !
Baza Świętouść

Stanica Harcerska Świętouść
Dyżury

Dyżury członków Komendy Hufca
odbywają się w dniach:
PONIEDZIAŁEK 14.00 - 14.3o - Komendant Hufca
WTOREK 15.oo - 17.oo- członek Komendy Hufca
ŚRODA 14.oo - 14.45- Komendant Hufca
PIĄTEK 13.00 - 14.00 - Komendant Hufca
email: komendantstargard@tlen.pl
email: hufiecstargard@tlen.pl